Kabaceviz Şelaleleri

YAZIYI OYLA
[Total: 4 Average: 4]

Samsun’a uzaklığı 32 km, Tekkeköy ilçe merkezine uzaklığı 22 km olan Kabaceviz Şelaleleri bölgenin görülmeye değer turizm alanlarındandır.

Üç aşamalı şelaleler birleşiminden oluşan gezi, treking, dağcılık, piknik ve foto safari için çok uygun olan alan yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. İkinci kademede yaklaşık 60 m. su düşümü olan şelale de ağustos ayı sonuna kadar su akışı bulunmaktadır.
Bölgeyi ziyaret için en iyi dönem; Mayıs sonu – Ekim ayı başı olan süreçtir.

Kabaceviz Şelaleleri, üç aşamadan oluşmaktadır. Her aşaması farklı bir güzellik barındırmaktadır. Şelale turizm açısından da önemli bir yere sahiptir. Burada dağcılık, trekking, foto safari yapabilirsiniz. Bunun dışında mesire alanları da bulunur. Sevdiklerinizle birlikte yaz aylarında buraya gelip harika zaman geçirebilirsiniz.

Kabaceviz Şelaleleri Nerede?

Kabaceviz Şelaleleri, Samsun’un Çarşamba ilçesine bağlı Kabaceviz Mahallesinde bulunur. Samsun il merkezine yaklaşık 60 km, Tekkeköy ilçe merkezine 25 km, Çarşamba ilçe merkezine ise 30 km uzaklıkta bulunur.

Kabaceviz Şelaleleri Nasıl Gidilir?

Buraya şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.  Samsun kent merkezden çıkıp Tekeköyü geçtikten sonra sağa sapıp 15-20 km daha devam ettikten sonra şelaleye ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir