Bu Kategoridesiniz : 22 Temmuz 2019 Pazartesi 13:41

Karaöz Korsan Koyu

YAZIYI OYLA
[Total: 2 Average: 4]

Kumluca Karaöz Korsan Koyu
Antalya bölgesinde yer alan Korsan koyu oldukça güzel bir koydur.


Bu koya ulaşmak zor değildir. Yolu çok bozuk olmadığı için sedan tarzı araçların dahi kolaylıkla ulaşımını sağlayabileceği bir koydur.
Haftasonları Kalabalık olabiliyor.
Dediğim gibi Antalya kıyı bölgelerinden ana hat yolunun geçmesi ve yerleşimlerin kıyı sahillere yakın olması bakir alanların maalesef yoğunlaşmasına ve kirlenmesine sebep oluyor.
Fakat son 3 paylaşımıma nazaran yolu en uygun olan bu diyebilirim.
Koy oldukça ufak bu yüzden hafta içini tercih ederseniz kitlesel insan kalabalığından uzakta kalmanız daha makul olacaktır.
Kampçıların ve günü birlik piknikçilerin vazgeçilmez yeridir korsan koyu.
Akşam saatlerinden itibaren sakinleşecektir.

Bir rivayete göre zamanında gelidonya burnunda yani fenerin olduğu burunda, ters akıntılar olduğu için korsan denizciler bu akıntılara kapılmıştır ve denizciler istemsiz olarak doğal koy görevi gören korsan koyuna gelirler…

Korsan koyu mavikent beldesinde yer almaktadır haritalarda çok sayıda korsan koyu çıkacaktır Mavikent e bağlı olan koy yazımızda ele alınmıştır.

Koya ulaşım kolaydır ayrıca koy ufak olduğundan az sayıda araç ve insan olsa dahi kalabalıkmış gibi görünür.
Geceleri bir iki tane kamp kuranlar haricinde koy tamamen sizin hizmetinize kalır tabi ufak ziyaretçileri olur balıkçılar gibi onlardan taze balık alıp pişirilebilir korsan koyu en güzel akşam huzur verir piknikçilerden arınmış olur bir de dolunay varsa çılgınlar gibi eğlenip denize girilebilir.

Oltacılık pek işe yarar mı bilmem ama zıpkıncılar için ideal bir koy her yer kayalık ve su her zaman temiz olduğu için görüş mesafesi iyi aynı zamanda tüplü dalışlar içinde tercih edebilirsiniz
Yorumlarınız bizler için çok değerli bunca zahmeti çekmemizin tek nedeni sizlerden gelen bir teşekkür bu kadar…


Bizlerinde motivasyon kaynağı bunlar.
Sizlerden tek ricam var aslında kızdığımızda bir şey var insanlar buralara gidiyor belki kendileri çöp görürse kızıyor fakat bunun için başka bir şey yapmıyor hanginiz o kamp alanında herkesi toplayıp hadi hep beraber çöp toplayacağız dedi ?
Şikayet etmek yetmez abilerim büyüklerim ablalarım bunu bile eğlenceli bir hale taşıyalım gerekirse ve insanlara kızarak değil severek güzellikler ile anlatalım doğayı koruyalım çocuklarınıza bizlere bu doğayı haram kılmayalım…!

İNSTAGRAM ADRESİMİZ:
instagram.com/burakelifdogagezginlerii/

 benzer yazılar

Tüplü Dalış Nerelerde, Nasıl Yapılır?  Nasıl bir heyecandır?  

Tüplü Dalış Nerelerde, Nasıl Yapılır? Nasıl bir heyecandır?

Assos Antik Kent nerede, nasıl gidilir? ve tarihi…  

Assos Antik Kent nerede, nasıl gidilir? ve tarihi…

Kazanova Halk Plajı  

Kazanova Halk Plajı