Bu Kategoridesiniz : / / / 22 Temmuz 2019 Pazartesi 13:24

Maden koyu nerede ?

YAZIYI OYLA
[Total: 1 Average: 5]

Maden Koyu
Maden yani atbükü koyu Antalyalılar tarafından bilinen bir yerdir antalyanın diğer koylarına göre keşfetmesi daha zor daha bakir bir yerdir.
Henüz keşfedilmemişken uğrayanlarda şanslı sanırım.
Maden Koyu denmesinin sebebi gerçekten de eski zamanlarda Krom Madeni çıkartılıyor olmasıdır. zamanlar sadece maden çıkartılan koyda madenin de bitmesinin etkisiyle iyice ıssız olmuş. Son dönemler tur teknelerinin ve kamp severlerin en uğrak yeri haline geldi.
Bu koya gelenler genelde 4*4 arazi aracıyla gelir fakat normal araçlarda koya giriş yapabiliyor.
Buraya Motokaravan ile girenleri gördüm.
Hatta yeni belediye yollarını düzeltti diyenlerde var gitmeden önce aracınız karavansa bunuda araştırın belediye dairesini arayarak öğrenebilirsiniz.
Tekirova yada kemer belediyesinin numarasına internetten ulaşabilirsiniz.
Maden Koyu Detaylı Yol Tarifi: Antalya -Kumluca yoluna girin. Daha sonra Tekirova merkezine doğru gidin. Tekirova çarşısına geldiğinizde kavşaktan düz devam edin ve 100 metre sonra sağa patika yoluna girin. Yolu inerken karşınıza bir çeşme çıkacak ve bu çeşmeyi sağınıza alarak soldan devam edin
Bölgede su var içilibiliyor.
Alan geniş ve çocuklu aileler için uygundur.Güvenlidir.
Toprağının yapısından dolayı biraz daha koyu renklere sahiptir. Deniz suyu da toprağının koyu olmasına rağmen oldukça temiz ve berraktır. Denizin derinliği çok yok. Suyun boyunuzu aşması için bayağı bir açılmanız gerekiyor.
Yorumlarınız bizler için çok değerli bunca zahmeti çekmemizin tek nedeni sizlerden gelen bir teşekkür bu kadar…
Bizlerinde motivasyon kaynağı bunlar.
Sizlerden tek ricam var aslında kızdığımızda bir şey var insanlar buralara gidiyor belki kendileri çöp görürse kızıyor fakat bunun için başka bir şey yapmıyor hanginiz o kamp alanında herkesi toplayıp hadi hep beraber çöp toplayacağız dedi ?
Şikayet etmek yetmez abilerim büyüklerim ablalarım bunu bile eğlenceli bir hale taşıyalım gerekirse ve insanlara kızarak değil severek güzellikler ile anlatalım doğayı koruyalım çocuklarınıza bizlere bu doğayı haram kılmayalım…!

İNSTAGRAM ADRESİMİZ:
BurakElifDogaGezginlerii

 benzer yazılar

Tüplü Dalış Nerelerde, Nasıl Yapılır?  Nasıl bir heyecandır?  

Tüplü Dalış Nerelerde, Nasıl Yapılır? Nasıl bir heyecandır?

Assos Antik Kent nerede, nasıl gidilir? ve tarihi…  

Assos Antik Kent nerede, nasıl gidilir? ve tarihi…

Kazanova Halk Plajı  

Kazanova Halk Plajı