Bu Kategoridesiniz : / / / 25 Temmuz 2019 Perşembe 11:26

Akyaka nerede ?hakkında bilgiler

YAZIYI OYLA
[Total: 2 Average: 4]

Akyaka Muğla
Birde bizden dinleyin bu bölgeyi,
Bakir değil fakat bir cennet köşesi burası,
Romayı görmeden ölme derler hani,Akyakayı görmeden yaşama demiş bir balıkçı kaptan.

Hayal edin, çam ormanlarının kokusunun dört bir yanı sardığını ördeklerin o sessiz koydaki çıkardığı sesleri ve doğanın cömertçe bizlere sunduğu bir miras Akyaka,
Küçük şirin bir kasaba akyaka, Marmaris ile muğla yolu arasında kalan dağın eteğine süzülmüş bir kasaba,azmak nehrinin bulunduğu bu doğa cennetinde turistik geziler yapabilirsiniz,doğa yürüyüşleri tırmanışlar,dalış gibi sportif aktivitelerde bulunabilirsiniz.
Burada bulunan azmak nehrinde eskiden kadınlar çamaşırlarını yıkarmış bu yüzden Kadın Azmağı olarakda bilinir azmak nehri Azmak nehri inanılmaz soğuktur,yine akyakaya gidip kimsenin bilmediği sadece bilenlerin çadırını kurduğu yada soğuk suyuna girmeye cesaret ettiği bir yeri sizlere fotoğraflarda belirtmeye çalışıcam.
Azmak nehri hayal edebileceğinizden daha soğuk öyleki temmuz ayında suyda ayağımı 1dk tutamadım.
Akyakada tekne turlarına katılabilirsiniz yarım saatlik tekne turları 25 tl civarı,balık ekmek ve rakı balık yapabileceğiniz çok güzel balık lokantaları mevcut bunlardan orfoz ve kordon restaurant en çok tercih edilenler arasındadır.

Akyaka Denizi mavi bayrak ödülü alan ender denizlerdendir. Ücret karşılığında şenzlong alabilirsniz
Ayrıca bölgede orman kampı yapabileceğiniz arkanızda yeşil ağaçların bulunduğu mas mavi denizi kucaklayabileceğiniz bir kamp alanı mevcut fakat burası benim aslında hiç tarzım olmasada ücretli.

Akyaka çoğunlukla gezi ve tatil planlarının başrol oyuncusu olan bir yer olmamıştı bu zamana kadar. Ya bir dondurma yemek ya Çınar’da yüzmek ya da Azmak’ta iki kadeh içmek için mutlaka uğranılan sakin, tenha bir emeklilik köyüydü açıkcası.

Sıra geldi akyakada nerelerde yüzülebilir.
Akyaka Koyları Çınar
Çınar, Akyaya merkezden sonraki ilk koy. Buz gibi kaynak suyu karışıyor denize, denizin altı çakıl taşları olduğu için tertemiz, rengi tam turkuaz rengi oluyor suyun.

Akyaka Koyları – Akbük
Akbük Akyaka’da ne çok sevdiğimiz koylardan bir tanesi. Ağaçların arasından biraz virajlı yollardan geçmeniz gerekiyor, fakat sonrasında göreceğiniz manzara buna değiyor açıkcası.

Akyaka Orman Kampı Plajı
Akyaka Orman Kampı, Akyaka merkezde sayılır. Çam ağaçlarının arasından denize yürüyorsunuz. Denemenizi öneririz.

Akyakada gece hayatı mini marmarisi andırır aslında eğlenebileceğiniz birkaç mekan var,oldukça fazla apart otel ve kamp atabileceğiniz yerler mevcut güvenirlik düzeyi oldukça yüksek olduğundan ailecek kamp yapabilirsiniz.

Peki buranın kötü yanları neler?
Tabi bu kişiye göre değişkenlik gösterebilir,fakat bizler için eğer bayramlarda gidiyorsak günü birlik olarak gezilebilecek bir yer çünkü bayramlarda inanılmaz kalabalıktır,öyleki normal yerel nüfusu birkaç bin olan yere bayramlarda yüzbinler akın ediyor.Bu yüzden oldukça kalabalık ve maalesef adım başı para harcamak durumunda kalıyorsunuz,doğa ne kadar huzuru ve tabiatı size vermeye çalışsada insan eli değen her nokta sizi incitebiliyor,Eğer amacınız gerçekten tabiat ile iç içe sakin kafa dinleyebileceğiniz bir tatilse burayı bayram harici bir günde gitmenizi tavsiye ederim.

İnstagram ; burakelifdogagezginlerii takip ediniz

 benzer yazılar

Bodrum Gezilecek Yerler  

Bodrum Gezilecek Yerler

Tüplü Dalış Nerelerde, Nasıl Yapılır?  Nasıl bir heyecandır?  

Tüplü Dalış Nerelerde, Nasıl Yapılır? Nasıl bir heyecandır?

Assos Antik Kent nerede, nasıl gidilir? ve tarihi…  

Assos Antik Kent nerede, nasıl gidilir? ve tarihi…