Bu Kategoridesiniz : / / / 28 Temmuz 2019 Pazar 13:56

KERPE, KOCAELİ’NİN TURİZME AÇILAN KAPISI

YAZIYI OYLA
[Total: 1 Average: 5]

Kocaeli’nin Turizme Açılan Kapısı Kerpe

Mavi Bayraklı plajı ile Ormanların içerisinden geçerek ulaştığınız Kocaeli’nin Turizme açılan kapısı Kerpe, Nerede?, Nerede Kalınır?

Kerpe’nin Dalgasız ve Muhteşem denizi

Karadeniz dalgalarından kendini koruyan ay yapılı koyu ile deniz severlere güvenli ve eğlenceli bir tatil sunuyor. Kocaeli’de yaşayan bir gezgin olarak çocukluğumdan beri gittiğimiz Kerpe plajı çok büyük olmasa da 100 -150 metre yürüyerek ilerleye bileceğiniz denizi ile çocuklar ve yüzme bilmeyenler için oldukça ideal.   

Mavi Bayraklı Plajı ile Kerpe

Kandıra da Bağırganlı, Kumcağız, Kerpe, Cebeci ve Altınkemer ile toplam 5 Mavi Bayraklı plajı bulunan Kocaeli, Kaliteli ve hizmetkar plajları ile deniz severleri bekliyor. Hafta sonları yoğun ve kalabalık olduğunu söylemem gerek. Ancak hafta içi Yazın sıcağında pırıl pırıl denizine esen serin Karadeniz rüzgarı ile terlemeden huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Profesyonel can kurtaranların sürekli plajda ve jetsiki ile denizde görev yaptıkları Kerpe PlaJında huzur ve güven dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

Kerpe Pembe Kayalıklar

Azgın Karadeniz dalgaların binlerce yıl döverek işlediği bu eşsiz görünümlü kayalıkları oldukça ilgi görüyor. Kerpe sahilden 10 dk yürüyerek ulaşabileceğiniz Kerpe Pembe Kayalıklar da İster yüzebilir, ister balık tutup güneşin batışını seyredebilirsiniz. Ayrıca hemen yanında ücretsiz olarak kamp kurup akşam mangalınızı da yakabilirsiniz.

Kerpe Konaklama 2019 Fiyatları;

Kandıra İlçesinin 10’larca koyu arasında en popüler ve tercih edilen Kerpe, mini çarşısı, onlarca otel, pansiyon ve apartları ile İstanbul başta olmak üzere çevre illeri de misafir ediyor.  4 yıldızlı tek ve en büyük oteli olan GAİA Baech Hotel’i ile lüks tatil severlerin de son dönemlerde tercih ettiği yer olmuş.

Karadeniz kıyısı olması sebebiyle Yaz sezonu 2.5 ay gibi kısa olması nedeniyle otel ve pansiyonların fiyatı yoğunluğa göre biraz yüksek olabiliyor. 150 tl ile 300 tl ye kadar olan fiyat seçenekleriyle konaklama mümkün.  

Kerpe Kamp Alanları

Kerpe’nin girişinde ücretli kamp alanları olmakla birlikte Pembe kayalar tarafında ise ücretsiz çadır kurabilirsiniz. Yürüyerek market, su, tuvalet ve duşa ulaşabileceğiniz bu alanda ise en güzel gün batımını görebilirsiniz.

Kerpe’de Ne yenir? 2019 Fiyatları;

Kerpe’ye özel bir şey yok aslında. Kandıra’nın bir koyu olması sebebiyle Meşhur Kandıra manda yoğurdun tadına bakabilirsiniz. Bunun haricinde et, balık ve kebap çeşitlerini sahildeki ve mini çarşısında uygun fiyatlarda bulabilirsiniz. Ayaküstü atıştırmalıklar oldukça uygun, Gözleme, 7 tl, Tavuk ekmek 8 tl.  Köfte ekmek 13. Tl  çay 2 tl. ye bula bilirsiniz. Lokantalarda ise fiyatlar ortalama bu fotoğraftaki gibi.

Kerpe’de Balık adam kursu;

Dar sokaklarında gezerken gördüm ve fotoğrafını çektim. Sadece bilin istedim. Ben yıllardır tüplü dalış yapıyorum. Harika bir duygu ve başka bir gezegene yolculuk gibi.  Denemenizi tavsiye ederim.

Kerpe Katilleri;

Bu yazacaklarımda buranın eşsiz doğasının hiç bur suçu yok tabiî ki!  Doğa katili bu yaratıklar çevrenin keyfini çıkardıktan sonra bıraktıkları pislikleri ile kulaklarını çınlatacağız elbet. Kolluk güçlerinin ise bunları takip edip gerekli cezaları kesmeleri gerekiyor.  Belediye görevlileri ellerinden geleni yapsa da bu doğa ve çevre katillerini durdurmuyor. Yazık çok yazık. Bu güzellikleri anlatırken,  içine edenleri de ifşa etmek gerekir. 

Kerpe’ye Nasıl Gidilir? Otobüs Fiyatları 2019;

İzmit’ten 65 km ve 1 saate ulaşabilirsiniz? Yollar oldukça güzel ve asfalt.

İstanbul’dan ise 167 km ve 2 saate ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isterseniz. Önce İzmit’e ulaşıyorsunuz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Her yarım saatte bir kalkan 800K nolu otobüse binerek 8.5 Tl. ye 1.30 dk. ulaşabilirsiniz.

Mavi Bayraklı plajı ile Yemyeşil ormanların içerisinden geçerek ulaştığınız Kerpe, Kocaeli’nin turizme açılan kapısını anlatmaya çalıştım sizlere..  Gitmeye, görmeye değer bir yer..  

Kaynak: https://turluyorum.net/kerpe-kocaelinin-turizme-acilan-kapisi/


 benzer yazılar

Bodrum Gezilecek Yerler  

Bodrum Gezilecek Yerler

Tüplü Dalış Nerelerde, Nasıl Yapılır?  Nasıl bir heyecandır?  

Tüplü Dalış Nerelerde, Nasıl Yapılır? Nasıl bir heyecandır?

Assos Antik Kent nerede, nasıl gidilir? ve tarihi…  

Assos Antik Kent nerede, nasıl gidilir? ve tarihi…